دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۳۷
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۵۷۲۸۵
گزارشگر : ۶۷

254 پایگاه جشن عاطفه ها در استان کرمان برپا می شود

(پنج شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۳۷

254 پایگاه جشن عاطفه ها در سراسر استان کرمان برپا می شود که از این تعداد 130 پایگاه به صورت ثابت و باقی به صورت سیار است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان پانزدهم شهریور ماه در جمع خبرنگاران برنامه های کمیته امداد در آستانه برگزاری جشن عاطفه ها را تشریح کرد. 

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی، با اشاره به اینکه جشن عاطفه ها یک جشن ملی است که هر ساله در آستانه سال تحصیلی و به منظور توسعه فرهنگ انفاق و نوعدوستی در سراسر کشور برگزار می شود، گفت: با توجه به همزمانی فصل بازگشایی مدارس با ماه محرم امسال جشن عاطفه ها در دو مرحله برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه 254 پایگاه جشن عاطفه ها در سراسر استان برپا می شود، بیان کرد: از این تعداد پایگاه 130 پایگاه به صورت ثابت و مابقی به صورت سیار راه اندازی خواهد شد.

 

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان، با بیان اینکه جشن عاطفه ها امسال طی دو مرحله همزمان با سراسر کشور و با شعار«مهر در انتظار همدلی» در پایگاه ها و مدارس استان برگزار می شود، افزود: مرحله اول جشن عاطفه ها بیست و سوم و بیست و چهارم شهریورماه جاری در پایگاه ها و معیادگاههای نماز جمعه و مرحله دوم آن نیز نوزدهم مهرماه در مدارس سراسر استان برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه 57 مرکز نیکوکار در سراسر استان نیز در روز جشن عاطفه ها کمک های مردمی را جمع آوری می کنند، گفت: مردم خیر و نوعدوست استان یک میلیارد و 100 میلیون تومان در قالب جشن عاطفه ها در سال گذشته به دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت استان کمک کردند.

 

صادقی از توزیع ۲۵۰ هزار پاکت جمع آوری کمک های مردمی جشن عاطفه ها در مدارس استان در مهرماه امسال خبر داد  و گفت: مرحله دوم جشن عاطفه ها نوزدهم مهرماه امسال در یک هزار و ۱۹۰ مدرسه در سطح استان برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه 18 هزار و ۸۸۰ دانش آموز و چهار هزار و ۵۸ دانشجو در حال حاضر تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: به دنبال این هستیم با جذب کمک های مردمی بسته های تحصیلی به ارزش 200 هزار تومان تهیه و در آستانه سال تحصیلی جدید بین دانش آموزان تحت حمایت توزیع کنیم. 

 

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان یادآور شد: شماره حساب ۲۲۰۳۱۳۶۱۰۵ و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۶۴۸۷۹ بانک تجارت و هم چنین سامانه تلفنی #۰۳۴*۱*۸۸۷۷* نیز به منظور جمع آورهای کمک های نقدی مردم خیر و نوعدوست استان برای جشن عاطفه ها در نظر گرفته شده است.

 

وی در ادامه از همکاری خوب خیران با این نهاد در اجرای طرح های اکرام ایتام و محسنین تقدیر کرد ادامه داد: در ماه مبارک رمضان امسال یک هزار و ۳۴۰ حامی جدید برای ایتام و 10 هزار و 440 حامی نیز برای فرزندان خانواده های نیازمند تحت حمایت در قالب طرح محسنین جذب شد.

 

صادقی توانمندسازی خانواده های محروم را از اولویت های کمیته امداد برشمرد و گفت: به منظور اشتغال و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت ۲۹۶ دستگاه خودروی نیسان و ۵۹ دستگاه تراکتور با حضور رئیس کمیته امداد کشور هفته آینده تحویل مددجویان استان می شود.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر ۹۳ هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که ۸۳ هزار خانواده از این تعداد خانواده تحت حمایت مستمری بگیر هستند.

 

شایسته ذکر است؛ جشن ملی عاطفه ها هر سال توسط کمیته امداد و با مشارکت آموزش و پرورش، بسیج مستضعفان، صداوسیما، اتاق اصناف و سازمان دانش آموزی برگزار می شود.

 

انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۶۰۳
(پنج شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۳۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید