دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۴۲
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۵۷۴۶۷
گزارشگر : ۶۷

خودکفایی 3 هزار خانوار مددجوی کرمانی تا پایان امسال

(پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۴۲

سه هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان امسال با اجرای طرح های اشتغالزایی به خود کفایی خواهند رسید.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان در مراسم جشن توانمندسازی دو هزار و 452 خانوار تحت حمایت کمیته امداد اقدامات این نهاد در حوزه اشتغال را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمان سیاست اصلی این نهاد را توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت دانست و گفت: سه هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان امسال با اجرای طرح های اشتغال، به خود کفایی خواهند رسید. خانوارهایی که تسهیلات اشتغال زا دریافت می کنند، پس از رسیدن به خودکفایی و قطع مستمری، از دیگر خدمات در زمینه تحصیلی، درمانی، جهیزیه و فرهنگی برخوردار هستند.

وی از همکاری خوب بانک های استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد تقدیر کرد و گفت: صندوق کارآفرینی امید در این زمینه همکاری خوبی با این نهاد داشته است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه 150 طرح گلخانه ای با اشتغالزایی 300 نفر سال گذشته در جنوب کرمان اجرا شد گفت: امسال اجرای طرح های گلخانه ای افزایش خواهد یافت.

حجت الاسلام رضا کرمی پور، امام جمعه جیرفت نیز در این مراسم گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا هیچ خانواده ای تحت حمایت کمیته امداد نباشد و همه با توانمندی و تکیه به ظرفیت های منطقه به خودکفایی برسند.

یحیی کمالی پور، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: استان کرمان ظرفیت های بسیار زیادی دارد که اگر این ظرفیت ها به فعل برسد تعداد زیادی از خانوارها خوکفا خواهند شد.

 احمد حمزه، نماینده مردم شهرستان های کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار و فاریاب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: جنوب کرمان محروم ترین نقطه کشور است. این منطقه نیاز به خدمات مخصوص دارد.البته فعالیت های  توسعه و توانمندسازی جنوب کرمان از منقطه قلعه گنج و با اجرای ایده شهر نمونه اقتصاد مقاومتی آغاز شده است.

حمزه با اشاره به هزینه های بالای مورد نیاز برای توسعه طرح های نفت، پتروشیمی و صنعت عنوان کرد: مددجویان کمیته امداد با دریافت تسهیلات ارزان قیمت و بسیار پائین، موفق به اشتغال زایی و رسیدن به خودکفایی شده اند.

وی ادامه داد: دو هزار خانه غیرقابل سکونت در جنوب استان وجود دارد که با استفاده از ظرفیت های موجود و کمک کمیته امداد می توان مسکن مناسب را برای این خانوار ها فراهم کرد.

جشن توانمندسازی دو هزار و 452 خانوار و مراسم واگذاری 296 دستگاه خودروی نیسان زامیاد و 54 دستگاه تراکتور به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان با همکاری صندوق کارآفرینی امید و با حضور رئیس کمیته امداد در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد.

در پایان این مراسم تفاهم نامه ساخت 200 نیروگاه های خورشیدی پنج کیلوواتی با مشارکت صندوق کارآفرینی امید برای اشتغال مددجویان استان کرمان بین کمیته امداد، صندوق کارآفرینی امید و شرکت توزیع نیروی برق شمال استان به امضا رسید.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۶۲
(پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۴۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید