دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۱۴
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۵۷۱۲۱
گزارشگر : ۶۷

13 وانت تحویل مددجویان نرماشیری شد

(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۱۴

13 خودروی وانت نیسان زامیاد با مشارکت صندوق کار آفرینی امید و به منظور اشتغال و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت تحویل مددجویان نرماشیری شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان نرماشیر به تشریح جزییات واگذاری خودروهای وانت نیسان به مددجویان تحت حمایت و اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال مددجویان این شهرستان پرداخت.
 
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا موحدی، مدیر کمیته امداد شهرستان نرماشیر با اشاره به اینکه این خودروها در قالب تفاهم نامه سه‌جانبه بین کمیته امداد با شرکت خودروسازی زامیاد و صندوق کارآفرینی امید تحویل مددجویان می شود، گفت: یکی از اهداف بسیار مهم کمیته امداد ایجاد اشتغال برای مددجویان و توانمندسازی آنان است.
 
وی با بیان اینکه ۹۰ درصد قیمت تمام شده هر خودرو را صندوق کارآفرینی امید با واگذاری تسهیلات به مددجو پرداخت می کند و ۱۰ درصد باقیمانده نیز سهم آورده متقاضی است، افزود: در صورتیکه مددجویی نتواند سهم ۱۰ درصد خود را بپردازد، این مبلغ توسط کمیته امداد به صورت وام قرض الحسنه به مددجو پرداخت می شود.
 
موحدی بیان کرد: برای سهولت کار متقاضیان و به دلیل اینکه اکثر مددجویان برای آوردن ضامن یا چک کارمندی با مشکل مواجه‌اند، سند خودرو به عنوان ضمانت در صندوق کارآفرینی امید باقی می‌ماند و پس از اتمام  اقساط در اختیار مددجو قرار گیرد.
 
وی ارزش ریالی هر دستگاه وانت نیسان را به طور متوسط  بین ۳۷ تا ۴۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این خودروها با تسهیلات قرض‌الحسنه و با بازپرداخت ۶۰ ماهه تحویل مددجویان می شود.
 
مدیر کمیته امداد نرماشیر افزود: پیش‌بینی می‌شود مددجویان از طریق این خودروها ماهیانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمدزایی داشته باشند و توانمندی شده و به خودکفای برسند.
وی در ادامه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی علاوه بر توانمندسازی مددجویان باعث حفظ عزت نفس آنان نیز می شود، افزود: ۴۰ فقره وام اشتغال به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از محل منابع بانکی و امداد در چهار ماهه امسال به مددجویان تحت حمایت این شهرستان پرداخت شده است.
 
موحدی با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی سال گذشته به ۲۵۰ مددجوی تحت حمایت و اقشار نیازمند شهرستان نرماشیر پرداخت شده است، گفت: با پرداخت این تسهیلات زمینه اشتغال ۳۵۰ مددجوی تحت حمایت فراهم شده است.
 
وی از واگذاری پنج خودروی وانت نیسان در سال ۹۵ به پنج مددجوی تحت حمایت این شهرستان به منظور اشتغال و توانمندسازی آنان خبر داد و افزود: با واگذاری این خودروها هم اکنون هر کدام از مددجویان روزانه با درآمدزایی حدود ۱۰۰ هزار تومان به خودکفایی رسیده اند.
 
انتهای پیام
 
 
تعداد بازدید : ۵۵۰
(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۱۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید