دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۵
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۲۸۰۲
گزارشگر : ۸۲
معاون حمایت کمیته امداد در سفر به کرمان خبر داد

ورود ۴۵ هزار خانوار به چرخه حمایتی کمیته امداد

(پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۵۵

بهار امسال ۴۵ هزار خانوار نیازمند وارد چرخه حمایتی کمیته امداد شدند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد برای بررسی وضعیت مددجویان شهرستان قلعه گنج به استان کرمان سفر کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اعلام اینکه از ابتدای امسال ۴۵ هزار خانوار وارد چرخه حمایتی این نهاد شدند گفت: در این مدت همچنین بیش از ۲۰ هزار خانوار به دلایل مختلف از جمله توانمندی اقتصادی از حمایت این نهاد خارج شدند.
 با اجرای طرح پالایش مددجویان، در سال ۹۵ و ۹۶ حدود ۴۳۰ هزار خانوار از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج و ۱۹۰ هزار خانوار جذب شد گفت: با اجرای این طرح تعداد خانوارهای تحت حمایت از یک‌میلیون و ۷۵۰ هزار خانوار در ابتدای سال ۹۵ به یک‌میلیون و ۵۱۰ هزار خانوار در پایان سال ۹۶ کاهش یافت.
وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح پالایش فقط در سال ۹۵، ۸۲ میلیارد تومان در هزینه‌ها صرفه‌جویی شد افزود: از محل صرفه‌جویی انجام شده صف پشت نوبتی‌های جهیزیه به صفر رسید و تقریبا به تمام متقاضیان دریافت وام‌ کارگشایی، تسهیلات پرداخت شد.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از شناسایی ۹۰ منطقه حاد محروم با تعامل سایر دستگاه‌های مربوط خبر داد و افزود: شش منطقه در گام نخست برای محرومیت‌زدایی انتخاب‌شده‌ است که دهستان محروم نرگسان در شهرستان عنبرآباد یکی از این مناطق است.
وی با اشاره به اینکه ۵۷۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد ساکن مناطق محروم هستند گفت: سال گذشته برای نخستین بار علاوه بر بودجه جاری، ردیف بودجه ویژه برای مناطق محروم و مرزی اختصاص داده شد. همچنین هدایت منابع و خدمات حمایتی به سمت مناطق محروم با هدف مهاجرت معکوس یکی از برنامه‌های این نهاد است.
وی کاهش تعداد پرونده‌های مددجویی هر مددکار به صد پرونده را یکی از برنامه‌های کمیته امداد اعلام کرد و افزود: برای رسیدن به این هدف باید برخی از وظایف این نهاد برون‌سپاری شود که برای این امر می‌توان از ظرفیت موسسه‌های خیریه استفاده کرد.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۷۵
(پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۵۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید