دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۷ / ۰۸:۳۳
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۲۸۶۷
گزارشگر : ۸۲
بهار امسال

مددجویان کرمانی ۲۸۲ تخته فرش بافتند

(سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷) ۰۸:۳۳

دو هزار و 942 دار فعال قالی هم‌اکنون توسط مددجویان کرمانی در حال بافت است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان آمار فرش‌های تولیدشده توسط مددجویان در سه ماه نخست امسال را ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا خواجه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان به اهمیت توسعه مشاغل خانگی به‌ویژه در حوزه صنایع‌دستی و تأثیر آن در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: مددجویان کرمانی ۲۸۲ تخته فرش دستباف در سه‌ماهه نخست امسال تولید کرده‌اند.
وی ادامه داد: این تعداد تخته فرش دستباف به متراژ هزار و 692 مترمربع توسط بافندگان فرش تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان تولید و روانه بازار فروش شده است.
وی ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت را مهم‌ترین هدف این نهاد برای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت اعلام و بیان کرد: ارزش فرش‌های تولیدی مددجویان در سه‌ماهه نخست امسال یک میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است.
وی قالی‌بافی را یکی از مشاغل مناسب برای مددجویان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار دانست و گفت: سه هزار بافنده فرش تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که ۷۰ درصد از این بافندگان زن سرپرست خانوار هستند.
وی بابیان اینکه دو هزار و 942 دار فعال قالی هم‌اکنون توسط مددجویان کرمانی در حال بافت است، گفت: به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان فرش تحت حمایت این نهاد و برای اینکه سود بیشتری نصیب مددجویان تولیدکننده فرش شود، فرش‌های تولیدی آن‌ها توسط این نهاد باقیمت بالاتری در تهران به فروش می‌رسد.
شایسته ذکر است؛ فرش کرمان به دلیل محبوبیت و معروفیت و هم‌چنین قدمت ۵۰۰ ساله از بازار خوبی در بین فرش‌های تولیدی سایر استان‌ها برخوردار است.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۴۰
(سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷) ۰۸:۳۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید