دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۱
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۲۹۰۴
گزارشگر : ۸۲

مددجویی که با برداشت طلای سبز به خودکفایی رسید

(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۱

مددجوی چترودی با دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال موفق به خرید 400 قصب زمین کشاورزی و کشت محصول پسته شد

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ماشاالله جعفری  مددجوی چترودی با 66 سال سن و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال موفق به خرید 400 قصب زمین کشاورزی و کاشت محصول پسته شده است توانسته به خودکفایی برسد و زمینه اشتغال هشت نفر را به‌صورت غیرمستقیم فراهم کند.
وی بابیان اینکه درگذشته از طریق بنایی مخارج زندگی خود و فرزندانش را تأمین می‌کرده و در سال 87 به دلیل عمل قلب و عدم توانایی در انجام کار بنایی تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرد، گفت: پس از تحت حمایت قرار گرفتن با توجه به اینکه مستمری کمیته امداد جوابگوی نیازهای وی و خانواده‌اش نبوده وی به کمیته امداد مراجعه می‌کند و با دریافت 10 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال در سال 91 اقدام به خرید 400 قصب زمین کشاورزی و کشت محصول پسته می‌کند.
این مددجوی موفق ادامه داد: در سال 94 نیز به‌منظور توسعه کار خود مجدداً 15 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از کمیته امداد دریافت کرده و توانسته زمین‌های کشاورزی خود را به هزار قصب افزایش دهد و با آباد کردن این زمین‌های کشاورزی و کشت پسته زمینه اشتغال هشت نفر را به‌طور  غیر مستقیم فراهم کند.
وی ضمن تشکر از مسئولان کمیته امداد، یکی از دلایل اصلی موفقیت خود در اجرای این طرح را حمایت، نظارت و همراهی امدادگران کمیته امداد اعلام و بیان کرد: خوشبختانه هم‌اکنون سالانه با تولید دو تن پسته بیش از 60 میلیون تومان درآمد در سال کسب می‌کنم و سرمایه فعلی‌ام بیش از 400 میلیون تومان است.
این مددجوی کارآفرین با داشتن پنج فرزند دختر و پسر گفت: با حمایت‌های کمیته امداد و درآمدی که از طریق اجرای این طرح کشاورزی به دست آورده‌ام توانسته پنج نفر از فرزندانم را راهی خانه بخت کنم و یک نفر از فرزندانم نیز که مجرد است توانسته‌ام زمینه اشتغال وی را به‌طور دائم از طریق این طرح فراهم کنم.
جعفری افزود: به دلیل خشک‌سالی‌های پی‌درپی به‌منظور توسعه طرح خود نیازمند تسهیلات قرض‌الحسنه هست که در صورت دریافت تسهیلات توانایی توسعه طرح و افزایش سرمایه خود و اشتغالزایی برای افراد بیشتری را دارم.
این مددجوی موفق به مشکلات خود و خانواده‌اش قبل از اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: قبل از اجرای این طرح به دلیل درآمد اندکی که از طریق بنایی کسب می‌کردم ازلحاظ مالی وضعیت چندان مناسبی نداشتیم  و به‌سختی زندگی می‌گذراندیم و خوشبختانه با اجرای این طرح خیلی از مشکلات زندگی‌مان برطرف شده و اجرای این طرح تأثیر خیلی مثبتی روی زندگی‌مان گذاشته و هم‌اکنون به لطف پروردگار و حمایت‌های کمیته امداد خانواده‌ام هیچ مشکل مالی و روحی ندارند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۶۹
(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید