دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۳ مهر ۱۳۹۷ / ۰۹:۰۹
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۴۱۹۲
گزارشگر : ۸۲
در شش‌ماهه نخست امسال محقق شد

هزینه کرد بیش از دو میلیارد تومان برای رفع سوءتغذیه کودکان کرمانی

(سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷) ۰۹:۰۹

16 هزار و 126 کودک مبتلابه سوءتغذیه در استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال از خدمات طرح هم‌سفره بهره‌مند شدند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمان آمار کودکان مبتلابه سوءتغذیه و خدمات ارائه‌شده به این کودکان در شش‌ماهه نخست امسال را ارائه کرد
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر شیبانی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه 31 هزار کودک زیر پنج سال مبتلابه سوءتغذیه در استان کرمان شناسایی‌شده‌اند، گفت: 16 هزار و 126 نفر از این کودکان در شش‌ماهه نخست امسال از خدمات طرح هم‌سفره بهره‌مند شده‌اند.
وی بابیان اینکه دو میلیارد و 926 میلیون تومان در شش‌ماهه نخست امسال برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال در استان کرمان هزینه شده است، افزود: این کمک‌هزینه در قالب سبد غذایی به خانوارهای این کودکان به‌منظور بهبود وضعیت جسمانی و سلامتی آن‌ها اختصاص داده‌شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه سبدهای غذایی در دوره زمانی معین به کودکان دچار سوءتغذیه ارائه می‌شود، گفت: پس از بهبودی کامل کودکان، افراد دیگری که با مشکل سوءتغذیه مواجه هستند جایگزین کودکان بهبودیافته می‌شوند تا با توزیع سبد غذایی مشکل سوءتغذیه آن‌ها نیز برطرف شود.
وی به اجرای «طرح هم‌سفره» توسط این نهاد اشاره کرد و افزود: این طرح به‌منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال که مبتلابه سوءتغذیه هستند، اجرا می‌شود.
شیبانی با اشاره به آمار بالای کودکان مبتلابه سوءتغذیه در استان کرمان بر لزوم مشارکت خیران در طرح هم‌سفره تأکید کرد و گفت: خانوارهایی که دارای کودک مبتلابه سوءتغذیه هستند توانایی مالی کافی را برای تأمین نیازهای اساسی زندگی خود ندارند که لازم است خیران در قالب طرح «هم‌سفره» به یاری این کودکان بشتابند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۷۶۸
(سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷) ۰۹:۰۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید