دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۹
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۴۲۹۱
گزارشگر : ۸۲

تصویر هنر در قاب خودکفایی مددجوی بمی

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۲۹

فرزند مددجوی بمی با دوخت محصولات ترمه به خودکفایی رسیده است

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، معصومه رستگاری فرزند مددجوی بمی با ۴۵ سال سن و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال موفق به دوخت انواع محصولات ترمه شده و توانسته زمینه اشتغال سه نفر را فراهم کند.
وی بابیان اینکه درگذشته از طریق درآمد اندکی که با دوخت ترمه در منزل کسب می‌کرده به‌سختی زندگی می‌گذرانده‌اند، گفت: طی سال گذشته با مراجعه به کمیته امداد و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال موفق به راه‌اندازی مغازه برای فروش تولیدات خود شده است و با فروش عالی و درخواست انواع سفارش‌ها از سایر شهرستان‌های استان کرمان توانسته به خودکفایی برسد.
این کارآفرین موفق با درآمد ماهیانه حدود سه میلیون تومان، توانسته ۵۰ هنرجو را درزمینهٔ ترمه‌دوزی آموزش دهد و محصولاتی ازجمله رومیزی، جامدادی، کیف و صندوقچه را تولید و روانه بازار فروش کند.
وی بیان کرد: در صورت حمایت کمیته امداد و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بیشتر به دنبال توسعه طرح خود است و در صورت دریافت تسهیلات اقدام به راه‌اندازی کارگاه تولید انواع محصولات ترمه خواهد کرد و زمینه اشتغال افراد بیشتری را نیز فراهم خواهد کرد.
رستگاری با داشتن دو فرزند به مشکلات و سختی‌های خانواده‌اش قبل از اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: درگذشته به دلیل درآمد اندکی که از طریق فروش محصولات تولیدی ترمه در خانه کسب می‌کرده به‌سختی زندگی می‌گذرانده که خوشبختانه با دریافت تسهیلات اشتغال از کمیته امداد و راه‌اندازی یک باب مغازه خیلی از مشکلات زندگی‌شان برطرف شده و اجرای این طرح تأثیر مثبتی در زندگی آن‌ها داشته و به خودکفایی رسیده اند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۲۷
(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۲۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید