دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۳
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۴۳۴۳
گزارشگر : ۸۲
در شش‌ماهه نخست امسال انجام شد

هزینه کرد ۸۳ درصد زکات استان کرمان در حوزه فقرا

(سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۱۳

پنج میلیارد و 800 میلیون تومان زکات در شش‌ماهه نخست امسال در استان کرمان جمع‌آوری‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در جلسه شورای زکات این استان که با حضور امام‌جمعه کرمان برگزار شد آمار زکات جمع‌آوری‌شده در استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال را ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه پنج میلیارد و 800 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی در شش‌ماهه نخست امسال در استان کرمان جمع‌آوری‌شده است، گفت: این میزان زکات جمع‌آوری‌شده در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابهِ سال قبل ۱۴۰ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: از این میزان زکات جمع‌آوری‌شده دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مربوط به زکات واجب و سه میلیارد و 700 میلیون تومان نیز مربوط به زکات مستحبی بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: هم‌چنین در روز عید فطر امسال دو میلیارد و 700 میلیون تومان زکات فطریه در استان کرمان جمع‌آوری و در همان روز  بین نیازمندان این استان توزیع شد.
صادقی بیان کرد: با تبلیغات خوبی که امسال درزمینهٔ زکات انجام شد ۸۳ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال صرف فقرا و نیازمندان و ۱۷ درصد صرف پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه شده است.
وی بیان کرد: با توجه به خشک‌سالی‌های به وجود آمده خوشبختانه شاهد رشد قابل‌توجه زکات در استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابهِ سال قبل بوده‌ایم و امیدواریم با همکاری خوب سازمان جهاد کشاورزی، تبلیغات اسلامی، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و صداوسیما به‌عنوان چهار دستگاه تأثیرگذار در امر زکات شاهد رشد بیش‌ازپیش جمع‌آوری زکات در استان کرمان باشیم.
صادقی با اشاره به اینکه امسال با توجه به خشک‌سالی و آسیب‌دیده محصول پسته امکان کاهش زکات در این محصول وجود دارد، گفت: ۶۰ درصد از درآمد زکات محصول پسته امسال صرف محرومان و ۴۰ درصد صرف پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه هر منطقه‌ای که زکات در آن جمع‌آوری‌شده است، می‌شود.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۴۲
(سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید