دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۱
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۴۴۳۷
گزارشگر : ۸۲
طی شش‌ماهه نخست امسال

مددجویان کرمانی ۶۱۲ تخته فرش بافتند

(دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۴۱

سه هزار دار فعال قالی هم‌اکنون توسط مددجویان کرمانی در حال بافت است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان آمار فرش‌های تولیدشده توسط مددجویان در شش‌ماهه نخست امسال را ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا خواجه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان یکی از راه‌های رسیدن به توسعه اقتصادی در کشور را بهره‌گیری از ظرفیت صنایع‌دستی اعلام کرد و گفت: به همین منظور کمیته امداد استان کرمان با توسعه هنر فرش‌بافی در بین مددجویان و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به قالی‌بافان تحت حمایت و حمایت از آن‌ها به دنبال توسعه هنر فرش‌بافی در بین مددجویان است.
وی اشتغال مددجویان از طریق فرش‌بافی را ازجمله طرح‌های زودبازده با بهره‌وری بالا دانست افزود: مددجویان کرمانی ۶۱۲ تخته فرش به متراژ سه هزار و 672 مترمربع در شش‌ماهه نخست امسال تولید و روانه بازار فروش کردند.
خواجه ارزش این تعداد فرش تولیدشده توسط مددجویان این استان در شش‌ماهه نخست امسال را سه میلیارد و 212 میلیون تومان اعلام و بیان کرد: به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان فرش تحت حمایت این نهاد و برای اینکه سود بیشتری نصیب مددجویان تولیدکننده فرش شود، فرش‌های تولیدی آن‌ها توسط این نهاد باقیمت بالاتری در تهران به فروش می‌رسد.
وی تعداد بافندگان فرش تحت حمایت کمیته امداد را سه هزار بافنده اعلام کرد و افزود: ۷۰ درصد از این بافندگان زن سرپرست خانوار هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه سه هزار دار فعال قالی هم‌اکنون توسط مددجویان کرمانی در حال بافت است.
شایسته ذکر است؛ فرش کرمان به دلیل محبوبیت و معروفیت و هم‌چنین قدمت ۵۰۰ ساله از بازار خوبی در بین فرش‌های تولیدی سایر استان‌ها برخوردار است.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۵,۸۹۳
(دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۴۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید