دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۹ دی ۱۳۹۷ / ۰۸:۲۲
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۵۸۹۲
گزارشگر : ۸۲

حمایت کمیته امداد کرمان از بیش از 16 هزار کودک مبتلابه سوءتغذیه

(یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۲۲

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمان گفت: 16 هزار و 126 کودک مبتلابه سوءتغذیه در استان کرمان در ۹ ماهه امسال از خدمات طرح هم‌سفره این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر شیبانی بابیان اینکه 32 هزار و 251 کودک زیر پنج سال مبتلابه سوءتغذیه در استان کرمان شناسایی‌شده‌اند، گفت: ۱۶ هزار و ۱۲۶ نفر از این کودکان در ۹ ماهه امسال از خدمات طرح هم‌سفره این نهاد بهره‌مند شده‌اند.
وی بابیان اینکه بیش از هشت میلیارد تومان در ۹ ماهه امسال برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال در استان کرمان هزینه شده است، افزود: این کمک‌هزینه در قالب سبد غذایی به خانوارهای این کودکان به‌منظور بهبود وضعیت جسمانی و سلامتی آن‌ها اختصاص داده‌شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه سبدهای غذایی در دوره زمانی معین به کودکان دچار سوءتغذیه ارائه می‌شود، گفت: پس از بهبودی کامل کودکان، کودکان دیگری که با مشکل سوءتغذیه مواجه هستند جایگزین کودکان بهبودیافته می‌شوند تا با توزیع سبد غذایی مشکل سوءتغذیه آن‌ها نیز برطرف شود.
وی به اجرای «طرح هم‌سفره» توسط این نهاد اشاره کرد و افزود: این طرح به‌منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال که مبتلابه سوءتغذیه هستند، اجرا می‌شود.
شیبانی به آمار بالای کودکان مبتلابه سوءتغذیه در استان کرمان اشاره و بر لزوم مشارکت خیران در طرح هم‌سفره به‌منظور حمایت از این کودکان تأکید کرد.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۳۲۹
(یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۲۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید