دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۹ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۳
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۵۹۰۸
گزارشگر : ۸۲
در ۹ ماهه امسال محقق شد

تولید ۷۷۷۵ مترمربع فرش دستباف توسط مددجویان کرمانی

(یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۰۳

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از تولید هفت هزار و 775 مترمربع فرش دستباف در ۹ ماهه امسال توسط مددجویان کرمانی خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی در مراسم شب فرش و تجلیل از پیشکسوتان صنعت فرش استان کرمان تعداد بافندگان فرش تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان را چهار هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۹۱۵ تخته فرش دستباف به متراژ هفت هزار و 775 مترمربع در ۹ ماهه امسال توسط بافندگان فرش تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان تولید و روانه بازار فروش شده است.
وی ارزش فرش‌های تولیدی توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد در ۹ ماهه امسال را 9 میلیارد و 330 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: به‌منظور حمایت از قالی‌بافان تحت حمایت علاوه بر آموزش آن‌ها، مواد اولیه بافت فرش و طرح و نقشه موردنیاز بازار نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بتوانند بر اساس نیاز روز بازار فرش تولید کنند.
صادقی ادامه داد: این پروسه از تهیه مواد اولیه تا تولید و تضمین فروش فرش‌های تولیدی زیر نظر استادان این صنعت، توسط کمیته امداد صورت می‌گیرد.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با تأکید بر اینکه به دنبال آن هستیم که هیچ دلالی در این پروسه از تولید تا فروش فرش‌های تولیدی مددجویان دخالتی نداشته باشد گفت: کمیته امداد در این فرآیند تنها به دنبال منافع بیشتر برای مددجویان با حفظ اصالت فرش کرمان است و از فعالان این حوزه تقاضا داریم که ما را در این زمینه کمک کنند تا بتوانیم با تولید فرش‌های مرغوب، کیفیت فرش کرمان را افزایش دهیم.
وی در پایان گفت: 102 هزار و 500 خانواده تحت حمایت کمیته استان کرمان قرار دارند که ۶۵ درصد این جمعیت را زنان سرپرست خانوار تشکیل داده‌اند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۱۶
(یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۰۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید