دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۸
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۶۰۲۶
گزارشگر : ۸۲
در ۹ ماهه امسال؛

۶۶۳۰ مددجوی کرمانی به اردوهای زیارتی اعزام شدند

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۸

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کرمان گفت: 6630 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در ۹ ماهه امسال به اردوهای زیارتی اعزام شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس بذرکار به اهمیت برگزاری اردوهای زیارتی آموزشی برای جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد اشاره کرد و افزود: 6630 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در ۹ ماهه امسال به اردوهای زیارتی اعزام شدند.
وی ادامه داد: از این تعداد مددجوی اعزام‌شده به سفرهای زیارتی 3030 نفر به سفر زیارتی عتبات عالیات در قالب مراسم پیاده روی اربعین، 3400 نفر به اردوی زیارتی مشهد مقدس و ۲۰۰ نفر به اردوی زیارتی قم اعزام‌شده‌اند.
بذرکار خاطرنشان کرد: این تعداد مددجو از محل اعتبارات داخلی امداد و کمک‌های خیران در قالب طرح شوق زیارت به این اردوهای زیارتی اعزام‌شده‌اند.
وی در ادامه از برگزاری اردوهای تربیتی درون استانی و برون‌استانی برای هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان خبر داد و افزود: برگزاری اردوهای فرهنگی، تربیتی و زیارتی ازجمله فعالیت‌های فرهنگی این نهاد با رویکرد پرورشی است که زمینه را برای رشد آگاهانه ایمانی و تقویت بنیه اعتقادی و تثبیت ارزش‌های اسلامی مددجویان تحت حمایت فراهم می‌کند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کرمان بیان کرد: در کنار اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی برای آن‌ها کارگاه‌های آموزشی متعددی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود تا مسیر توانمندی این مددجویان هموارتر شود.
وی با اشاره به اینکه کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی دینی، مهارت‌های زندگی، مسائل اعتقادی و مذهبی در طول سفرهای زیارتی و تربیتی برای مددجویان برگزار می‌شود، گفت: برگزاری اردوهای زیارتی ازجمله راهکارهای کمیته امداد استان کرمان برای ارتقای سطح فکری و فرهنگی مددجویان و همچنین افزایش روحیه نشاط و شادابی آن‌ها است.
بذرکار در ادامه به اجرای طرح شوق زیارت توسط این نهاد اشاره کرد و افزود: این طرح برای اعزام مددجویانی که در حسرت زیارت عتبات عالیات و مشهد مقدس مانده‌اند، اجرا می‌شود و خیران نیکوکار می‌توانند برای مشارکت در این طرح به سایت شوق زیارت به آدرس shogheziarat.ir مراجعه و با کمک‌های خود زمینه حضور نیازمندانی که تاکنون به سفرهای زیارتی مشرف نشده‌اند را فراهم کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۸۲
(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید