دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۸
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۶۱۱۵
گزارشگر : ۸۲
در ۹ ماهه امسال محقق شد

ایجاد بیش از سه هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد کرمان

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان از ایجاد سه هزار فرصت شغلی توسط این نهاد در ۹ ماهه امسال برای مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا خواجه، اشتغال و توانمندسازی مددجویان را یکی از اولویت‌های اصلی این نهاد دانست و گفت: سه هزار و 9 فرصت شغلی بااعتبار بیش از 62 میلیارد و 634 میلیون تومان توسط کمیته امداد استان کرمان در ۹ ماهه نخست امسال برای مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر ایجادشده است.

وی بیان کرد: از این تعداد شغل‌های ایجادشده دو هزار و 172 شغل بااعتبار 47 میلیارد و 19 میلیون تومان از محل منابع قرض‌الحسنه بانکی، ۵۳۷ شغل بااعتبار 15 میلیارد و 512 میلیون تومان از محل منابع قرض‌الحسنه کمیته امداد و ۳۰۰ فرصت شغلی از طریق مراکز کاریابی برای مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر این استان ایجادشده است.

خواجه تعهد کمیته امداد استان کرمان در کارگروه اشتغال در سال جاری را ایجاد چهار هزار فرصت شغلی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده در ۹ ماهه امسال سه هزار و 580 نفر متقاضی تسهیلات اشتغال ثبت سامانه رصد شده‌اند.

وی تأکید کرد: کمیته امداد با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان به دنبال فراهم کردن زمینه توانمندسازی آن‌ها و حفظ عزت‌نفس و کرامت خانوارهای تحت حمایت است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان از راه‌اندازی سامانه توانمندسازی (ستاک) توسط کمیته امداد این استان خبر داد و افزود: این سامانه به‌منظور چابک سازی در ارائه خدمات و پیگیری روزانه جذب منابع و تسهیلات به‌خصوص منابع بانکی در استان کرمان راه‌اندازی شده است.

وی در ادامه از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به فرزندان مددجویان تحت حمایت استان کرمان خبر داد و گفت: هشت هزار و 639 نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان در ۹ ماهه امسال با هزینه یک میلیارد و 314 میلیون تومان آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای را فراگرفته‌اند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۱۲
(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید