جزییات خبر

دوشنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۳
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۳۶۳۶
گزارشگر : ۸۲
قائم‌مقام کمیته امداد استان کرمان اعلام کرد؛

اهدای بیش از ۲۵۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان تحت حمایت کرمان

(دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۴۳

قائم‌مقام کمیته امداد استان کرمان از اهداء ۲۵۱۴ سری جهیزیه به زوج‌های تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: برای اهدای جهیزیه به این زوج‌های جوان بیش از پنج میلیارد و 647 میلیون تومان از محل اعتبارات کمیته امداد، درآمد صدقات و زکات و کمک‌های خیران هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سهراب روستایی به نقش کمیته امداد در کمک به محرومان و نیازمندان اشاره کرد و افزود: این نهاد هرساله با پرداخت کمک جهیزیه و هدیه ازدواج به زوج‌های تحت حمایت، به تأمین بخشی از جهیزیه آن‌ها کمک می‌کند.

روستایی ترویج و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی در برپایی ازدواج‌های آسان، کم‌هزینه و پایدار را از اولویت‌های کمیته امداد در ازدواج جوانان تحت حمایت اعلام کرد و گفت: طی ۱۰ ماهه امسال ۲۵۱۴ سری جهیزیه بااعتبار بیش از پنج میلیارد و 647 میلیون تومان به فرزندان تحت حمایت اهداء شده است.

وی آموزش‌های قبل از ازدواج را برای تحکیم و تقویت بنیان خانواده ضروری دانست و گفت: این نهاد با همکاری معاونت اجتماعی دادگستری و نیروی انتظامی برای دختران و پسران در شرف ازدواج آموزش‌های اخلاق اسلامی، احکام، مهارت‌های زندگی، تربیت فرزند و شناخت آسیب‌های اجتماعی و شیوه‌های مقابله با آن‌ها را برگزار می‌کند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان کرمان ضمن قدردانی از کمک خیران در تأمین جهیزیه زوج‌های جوان تحت حمایت، بر لزوم جذب مشارکت‌های مردمی در انجام این امر خداپسندانه تأکید کرد و گفت: امیدواریم با همکاری طلاب علوم دینی و مشارکت بیشتر خیران بتوانیم زمینه ازدواج جوانان تحت حمایت بسیاری را فراهم کنیم.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون تعدادی نوعروس تحت حمایت در نوبت دریافت کمک‌هزینه جهیزیه هستند از خیران نیکوکار خواست با مشارکت در این امر خیر و تأمین بخشی از جهیزیه این نوعروسان نیازمند زمینه ازدواج آن‌ها را فراهم کنند.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۷۵۰
(دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید