جزییات خبر

سه شنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۱
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۳۷۶۳
گزارشگر : ۸۲
با اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی؛

مددجویان کرمانی بیش از 6 میلیارد تومان برق به دولت فروختند

(سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸) ۰۹:۵۱

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: با اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی توسط کمیته امداد استان مددجویان کرمانی طی دو سال گذشته بیش از شش و نیم میلیارد تومان برق به دولت فروخته‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی در جمع خبرنگاران بابیان اینکه از ابتدای شکل‌گیری این نهاد مبنای کار بر این بوده که مشکلات مردم توسط خود مردم حل شود افزود: کمیته امداد طی این سال‌ها جدا از مردم نبوده و با همکاری مردم خدماتی را به نیازمندان ارائه کرده است.

وی به افزایش مشارکت مردم در برنامه‌های مختلف این نهاد اشاره و اعلام کرد: باوجود مشکلات اقتصادی خوشبختانه کمک‌های مردم به این نهاد افزایش داشته است و مردم نیازمندان و اقشار محروم را فراموش نکردند.

صادقی به حضور مستمر مدیران و امدادگران کمیته امداد استان در مناطق محروم اشاره کرد و افزود: تفکر جهادی امدادگران کمیته امداد باعث شده بی‌تکلف و کم‌هزینه در مناطق محروم حضور پیداکرده و به محرومان خدمات‌رسانی کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به پایین بود آمار طلاق در بین خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد اشاره و تأکید کرد: مددجویان کمیته امداد به دلیل این‌که به حداقل‌ها قانع هستند زندگی آن‌ها پایدارتر است و آمار طلاق در بین خانواده‌های مددجو کمتر است.

وی نگاه اصلی کمیته امداد را اشتغال و توانمندسازی مددجویان دانست و افزود: اشتغال و توانمندسازی مددجویان بزرگ‌ترین رکن کمک به خانواده‌ها است تا بتوانند روی پای خود بایستند و درآمد کسب کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به تولیدات فرش و گلیم مددجویان استان در ۱۱ ماهه امسال اشاره کرد و گفت: مددجویان کمیته امداد استان کرمان در ۱۱ ماه امسال ۱۶۳۷ تخته فرش و گلیم به متراژ ۲۰ هزار و ۳۰۰ مترمربع تولید و روانه بازار فروش کرده‌اند.

وی ادامه داد: ارزش فرش‌های تولیدی مددجویان در ۱۱ ماهه امسال بیش از ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

صادقی در ادامه همچنین از تولید حدود ۲۰ تن عسل توسط مددجویان در ۱۱ ماهه امسال خبر داد و گفت: هم‌چنین طی این مدت مددجویان تولیدات خوبی نیز درزمینهٔ محصولات دامی ازجمله شیر و گوشت داشته‌اند.

وی به ظرفیت‌های مختلف استان کرمان و بهره‌مندی این استان از نعمت‌های خدادادی ازجمله آب، خاک و نور خورشید اشاره کرد و افزود: اگر از این ظرفیت‌های طبیعی و خدادادی استان به‌خوبی استفاده شود، می‌توان کل کشور را پوشش داد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه به اجرای ۸۰۰ طرح نیروگاه خورشیدی توسط این نهاد برای مددجویان استان اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح مددجویان کمیته امداد استان طی دو سال گذشته بیش از شش و نیم میلیارد تومان برق به دولت فروخته‌اند.

وی به ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان اشاره و بیان کرد: کارفرمایانی که فرزندان مددجویان کمیته امداد را به کار بگیرد علاوه بر پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال توسط این نهاد هم‌چنین به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به آن ها پرداخت می‌شود.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۳۳
(سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸) ۰۹:۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید