جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۸
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۳۷۹۶
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان اعلام کرد؛

تشریح روش‌های مشارکت مردم در جشن نیکوکاری

(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۲۸

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان روش‌های مشارکت مردم در جشن نیکوکاری در استان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی صبح امروز به مناسبت ۱۴ اسفند سالروز تأسیس کمیته امداد و هفته احسان و نیکوکاری با حضور در برنامه زنده صبح‌به‌خیر کرمان گفت: نهاد کمیته امداد ۴۱ سال پیش در چنین روزی و باهدف تأمین معیشت و قوت لایموت نیازمندان توسط امام راحل معمار انقلاب راه‌اندازی شد.
وی بیان کرد: اوایل شکل‌گیری انقلاب مسائل مختلفی در سطح کشور و حکومت ایجادشده بود که امام راحل بلافاصله ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به فقر و محرومیت شدیدی که در برخی از مناطق کشور به‌خصوص در روستاها وجود داشت دستور تشکیل نهاد کمیته امداد را به‌منظور حل مشکلات محرومان صادر کردند.
صادقی ادامه داد: به‌تدریج رویکرد این نهاد از کمک معیشتی به اشتغال و توانمندسازی تغییر کرد و امروزه کمیته امداد به یک درخت تنومند تبدیل‌شده که با برنامه‌ریزی، حمایت‌های مردمی، هدف‌گذاری منظم و برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت به دستاوردهای بزرگی رسیده است.
وی به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان اشاره کرد و گفت: هرساله در هفته احسان و نیکوکاری جشن نیکوکاری در مدارس، پایگاه‌های سطح شهر و میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شد که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از حضور در تجمعات مردم خیر و نوع‌دوست استان می‌توانند کمک‌های خود را به‌صورت غیرحضوری و از طریق کد دستوری #034*8877* پرداخت کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خاطرنشان کرد: هم‌چنین مردم خیر و نیکوکار استان می‌توانند از طریق تلفن گویای ۹۶۸۸۷، نصب اپلیکیشن سنا و سکه، شماره‌حساب ۲۲۰۳۱۳۶۱۰۵ و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۶۴۸۸۰ بانک تجارت به نام کمیته امداد کمک‌های خود را در قالب جشن نیکوکاری به دست نیازمندان واقعی برسانند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم نیاز محرومان و انتظاری که ما از مردم‌داریم به قوت خود باقی است و امیدواریم مردم نوع‌دوست استان با کمک‌های خود به یاری نیازمندان بشتابند.
صادقی ادامه داد: مردم می‌توانند در منزل و از طریق گوشی تلفن همراه خود صدقه سلامتی خود و خانواده و نذورات خود را از طریق روش‌های ذکرشده پرداخت کنند.
وی از آمادگی این نهاد برای جمع‌آوری کمک‌های غیر نقدی مردم نوع‌دوست استان به مناسبت جشن نیکوکاری خبر داد و افزود: مردم نیکوکار استان می‌توانند کمک‌های غیر نقدی خود را به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سطح استان تحویل دهند و یا از طریق تماس با ادارات کمیته امداد کمک‌های کالایی خود را تحویل امدادگران این نهاد دهند تا در اولین فرصت کمک‌های آن‌ها تحویل خانواده‌های نیازمند شود.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه به اجرای طرح‌های اکرام ایتام و محسنین توسط این نهاد اشاره و خاطرنشان کرد: خیران نیکوکار می‌توانند با مشارکت در این طرح‌ها و حمایت از ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند علاوه بر بهره‌مندی از اجر معنوی این عمل خیر با واریز کمک‌های خود به‌صورت مستقیم به‌حساب ایتام دل آن‌ها را شاد کنند.
هدف اصلی کمیته امداد اشتغال و توانمندسازی مددجویان است
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه هدف اصلی بنیان‌گذار کمیته امداد از تأسیس این نهاد توانمندسازی محرومان و حفظ شأن و کرامت آن‌ها بود و این نهاد امروزه بحث اشتغال و توانمندسازی مددجویان که هدف اصلی این نهاد است را دنبال می‌کند و با توجه به استعداد و توانایی خانواده‌ها زمینه اشتغال و توانمندی آن‌ها فراهم می‌کند.
وی به رتبه خوب کمیته امداد استان کرمان در سطح کشور و استان اشاره کرد و افزود: سالانه مشاغل زیادی توسط کمیته امداد استان کرمان راه‌اندازی می‌شود و مشاغلی که توسط این نهاد راه‌اندازی می‌شود؛ مشاغل مولد، پایدار و ارزان‌قیمت است که با میانگین تسهیلات قرض‌الحسنه ۴۵ میلیون تومان برای خانواده‌ها ایجاد می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه به نقش مددجویان کمیته امداد در اقتصاد استان اشاره و خاطرنشان کرد: سالانه هزاران تن انواع محصولات دامی، باغی و گلخانه‌ای توسط مددجویان کمیته امداد استان کرمان تولید می‌شود.
وی در ادامه از اجرای طرح‌های قالی‌بافی و تولید فرش‌های دست‌باف توسط مددجویان کمیته امداد خبر داد و افزود: ۴۳۰۰ قالی‌باف تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که سالانه فرش‌هایی باکیفیتی تولید و روانه بازار فروش می‌کند.
ارائه خدمات الکترونیکی به مددجویان
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در پایان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط کنونی که در جامعه حاکم است مددجویان می‌تواند از طریق مراجعه غیرحضوری به کمیته امداد و به‌صورت الکترونیکی خدمات خود را دریافت کنند و همچنین در صورت نیاز می‌توانند با مددکار مربوطه خود تماس حاصل کنند.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۴۵۱
(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید