جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۳
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۴۸۰۶
گزارشگر : ۸۲

حمایت کمیته امداد کرمان از ۲۸۰۰ بیمار خاص و صعب‌العلاج

(پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۵۳

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۲۷۹۵ بیمار صعب‌العلاج و خاص تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که خیران نیکوکار می‌توانند در قالب طرح شفا از آن‌ها حمایت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی با اشاره به اینکه ۲۵۸۰ بیمار صعب‌العلاج، ۲۵۱ بیمار خاص و ۶۴ بیمار تالاسمی تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند، افزود: این بیماران درزمینهٔ پرداخت هزینه‌های درمانی خود با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

وی بیان کرد: بیماران صعب‌العلاج تحت حمایت این نهاد شامل ۱۸ گروه از بیماران ازجمله افراد دارای بیماری‌های شدید پوستی، بیماری‌های شدید داخلی، انواع سرطان، پیوند اعضاء، انواع سندروم‌ها، بیمارهای قلبی و عروقی، دیابت مزمن و عوارض ناشی از آن، بیمارهای مادرزادی، بیمارهای شدید ریوی و بیمارهای عفونی هستند.

صادقی بابیان اینکه بیماران خاص تحت حمایت شامل بیماران هموفیلی، تالاسمی، ام‌اس، دیالیز و پیوند کلیه هستند که کمیته امداد با پرداخت بخشی از هزینه‌های دارویی این بیماران از آن‌ها حمایت می‌کند افزود: حدود سه میلیارد تومان طی سال گذشته برای درمان بیماران صعب‌العلاج و خاص تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان هزینه شده است.

وی به اجرای «طرح شفا» توسط این نهاد به‌منظور حمایت از بیماران صعب‌العلاج و خاص تحت حمایت اشاره کرد و گفت: مردم خیر و نیکوکار می‌توانند در قالب طرح شفا حمایت مالی و تأمین بخشی از هزینه‌های معالجه و درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج که نیازمندی آن‌ها به تأیید اداره پذیرش و مددکاری کمیته امداد رسیده است را عهده‌دار شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به بالا بودن هزینه‌های درمانی بیماران صعب‌العلاج و خاص اشاره کرد و از خیران و مردم نیکوکار خواست با مشارکت در طرح شفا کمیته امداد را در پرداخت هزینه‌های درمانی این بیماران یاری کنند.

وی در ادامه از تهیه سبد بهداشتی به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون تومان و توزیع بین 12 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد در استان با اولویت بیماران صعب‌العلاج به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: هم‌چنین علاوه بر این سبد بهداشتی مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان به خانواده‌های نیازمند آسیب‌دیده براثر بیماری کرونا کمک شده است.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۲۸۲
(پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید