جزییات خبر

شنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۸
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۴۸۱۹
گزارشگر : ۸۲
هم‌زمان با آغاز هفته اکرام؛

40 هزار پرس غذای گرم طبخ و بین نیازمندان کرمانی توزیع شد

(شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۳۸

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: هم‌زمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) و آغاز هفته اکرام 40 هزار پرس غذای گرم طبخ و بین خانواده‌های نیازمند استان کرمان توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی عصر دیروز در حاشیه مراسم پخت ۱۵ هزار پرس غذای گرم در تکیه عباسعلی شهر کرمان به‌منظور توزیع بین اقشار نیازمند گفت: ماه مبارک رمضان فرصت خوبی است که مردم خیر، نیکوکار و مؤمنان نگاه ویژه به نیازمندان داشته باشند.

وی افزود از ابتدای ماه مبارک رمضان برنامه‌های خوبی به‌منظور حمایت از نیازمندان در استان انجام‌شده که شامل تأمین سبد غذایی با کمک خیران و توزیع بین نیازمندان و همچنین طرح کمک مؤمنانه با همکاری دستگاه‌های مختلف ازجمله کمیته امداد بوده است و خوشبختانه اتفاقات خوبی در این زمینه در استان صورت گرفته است.

صادقی ادامه داد: طرح اطعام مهدوی به‌منظور پخت غذای گرم در ماه مبارک رمضان و توزیع بین خانواده‌های نیازمند و خانواده‌های آسیب‌دیده از ویروس کرونا با نظارت دانشگاه علوم پزشکی و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی نیز یکی دیگر برنامه‌های مهم استان در ماه مبارک رمضان به‌منظور حمایت از نیازمندان بوده است.

وی ادامه داد: 40 هزار پرس غذای گرم روز گذشته هم‌زمان با آغاز هفته اکرام در سراسر استان کرمان با همکاریمراکز نیکوکاری ،گروه‌های جهادی و امدادگران کمیته امداد طبخ شد که 15 هزار پرس آن در تکیه عباسعلی شهر کرمان طبخ و در مناطق حاشیه شهر کرمان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: انتظار داریم در این چند روز باقی‌مانده از ماه مبارک رمضان به‌ویژه در هفته اکرام ایتام خیران و نیکوکاران از این فرصت معنوی و ضیافت الهی بهره گرفته و در جهت کمک به خانواده‌های محروم قدم بردارند.

وی به همکاری خوب مردم استان در کمک به نیازمندان با این نهاد اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم مردم دیار کریمان امسال نیز که بسیاری از خانواده‌ها و نیازمندان به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده‌اند به یاری آن‌ها بشتابند و با کمک‌های خود از این خانواده‌ها حمایت کنند تا عزت آن‌ها خدشه‌دار نشود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به آمادگی این نهاد برای جمع‌آوری کمک‌های مردم خیر و نوع‌دوست استان و توزیع بین خانواده‌های نیازمند خاطرنشان کرد: انتظار داریم مردم مؤمن و نیکوکار استان که در ماه رمضان سال‌های گذشته در مساجد و محله‌های خود سفره‌های افطار پهن می‌کردند با توجه به شرایط پیش‌آمده نذورات خود تحویل کمیته امداد دهند و این نهاد نیز با رعایت نکات بهداشتی غذای گرم طبخ وبر اساس نیت فرد خیر بین نیازمندان توزیع خواهد کرد.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۲۰
(شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید