جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۶
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۴۹۶۳
گزارشگر : ۸۲
با حضور مدیرکل کمیته امداد استان کرمان صورت گرفت؛

افتتاح ۱۱۵ واحد مسکن مددجویی در استان کرمان

(چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۲۶

۱۱۵ واحد مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان به‌صورت نمادین در روستای کوهپایه کرمان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در مراسم افتتاحیه پروژه‌های مسکن مددجویی کمیته امداد با اشاره به اینکه بیش از 120 هزار خانواده در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارد که به‌طور مستقیم از کمیته امداد مستمری دریافت می‌کنند افزود: آمار مراجعه‌های موردی به کمیته امداد نیز بسیار بالاست.
وی بابیان اینکه نگاه ما در کمیته امداد و رکن اصلی کار توانمندسازی محرومان است که در این زمینه برنامه‌های مشترکی با سپاه استان در حال انجام است افزود: مسکن از ضروریات یک خانواده است و در استان کرمان به دلیل پراکندگی و گستردگی بعضی از مناطق، امکان احداث مسکن با توجه به تأمین اعتبار آن وجود ندارد و امکان نقل مصالح به آن مناطق سخت و هزینه‌های این انتقال نیز دو برابر است و پیمانکاران حاضر به کار در این مناطق نیستند.
صادقی با اشاره به اینکه عده‌ای حتی سقف استیجاری هم ندارند و در کپر زندگی می‌کنند که جای تأسف دارد؛ گفت: در مناطق شرق و جنوب کرمان از این موارد زیاد وجود دارد که باید برای حل مشکل مسکن خانوارهای ساکن در این مناطق نیز توجه جدی شود.
مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه اگر اراده کنیم قدم‌های خوبی در جهت حل مشکلات محرومان می‌توانیم برداریم ادامه داد: خیلی دردها در جامعه می‌بینیم و این فقط مربوط به مناطق محروم چاه داد خدا و زهکلوت نیست بلکه در همین حواشی شهر کرمان در الله‌آباد، شهرک سیدی و شهرک صنعتی فقر و محرومیت بیداد می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه نیاز مبرم به کار فرهنگی داریم؛ بیان کرد: باید باراهنمایی و مشاوره به خانواده‌ها نیازمند آنان را یاری کرد.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان پروژه مورد افتتاح را یکی از مصادیق همراهی و همکاری سپاه دانست و با اشاره به اینکه این پروژه در سه فاز است و مطمئن هستیم به‌موقع انجام می‌شود؛ گفت: در بحث اشتغال مددجویان در جنوب کرمان با همراهی بسیج سازندگی تعداد زیادی گوسفند برای تعداد زیادی از خانواده‌ها که هیچ منبع درآمدی نداشتند خریداری شد و هم‌اکنون عزتمندانه درآمد کسب می‌کنند.
وی ادامه داد: برای آن‌هایی هم که توان کار نداشتند نیروگاه‌های پنج کیلوواتی خورشیدی که بهترین موقعیت و فرصت در استان ایجاد کردیم و این خانواده‌ها یک و نیم میلیون تومان ماهیانه برق به دولت می‌فروشد.
صادقی راه‌اندازی سامانه خریدهای مجازی محصولات مددجویان کمیته امداد را مورداشاره قرارداد و گفت: با این سامانه دیگر آن کشاورزی که پیاز را با استفاده از تسهیلات کشت کرده نگران فروش محصول خود نیست زیرا تمام محصولات مددجویان تضمینی در سراسر کشور خریداری می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه در بخش صنعت فرش و قالیبافی نیز در سال ۹۸ بالغ‌بر 40 میلیارد تومان فرش مددجو را فروختیم؛ افزود: هم‌اکنون فرش آن‌ها با بالاترین قیمت بازار تضمینی خریداری می‌شود و ما اجازه دخالت هیچ دلالی را نمی‌دهیم.
وی بابیان اینکه این نهاد توانسته با کمترین سرمایه بیشترین شغل را ایجاد کند افزود: سال گذشته ۸۵۰۰ شغل توسط کمیته امداد استان ایجادشده و دلیل موفقیت طرح‌های این نهاد نظارت مستمر از این طرح‌ها است تا مددجو به زمین نخورد.
شایسته ذکر است؛ تعداد کل این واحدها ۶۳۵ واحد است که ۵۰۰ واحد در تفاهم کشوری و ۱۳۵ واحد در تفاهم استانی است و در فاز نخست در سال جاری ۱۱۵ واحد در ۱۴ شهرستان واگذار می‌شود.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۳۰۵
(چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید