جزییات خبر

یکشنبه / ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۷
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۵۴۸۸
گزارشگر : ۸۲

کمیته امداد کرمان رتبه نخست زکات کشور را کسب کرد/ جمع‌آوری بیش از 24 میلیارد تومان زکات طی سال ۹۸ در کرمان

(یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۲۷

کمیته امداد استان کرمان با جمع‌آوری 24 میلیارد و 454 میلیون تومان زکات در سال گذشته رتبه نخست جمع‌آوری زکات کشور را کسب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به رشد ۱۰۴ درصدی جمع‌آوری زکات در استان کرمان در سال گذشته نسبت به سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: کمیته امداد استان کرمان با جمع‌آوری 24 میلیارد و 454 میلیون تومان زکات در سال گذشته موفق به کسب رتبه نخست جمع‌آوری زکات در کشور شد.

وی به هزینه کرد زکات جمع‌آوری‌شده در استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در حوزه فقرا و محرومان هزینه شده و ۲۰ درصد نیز صرف پروژه‌های عمرانی و امور عامل منفعه شده است.

صادقی ادامه داد: زکات جمع‌آوری به‌منظور تهیه جهیزیه زوج های نیازمند، هزینه‌های درمانی و تحصیلی مددجویان و محرومان، آزادی زندانیان، مسکن مددجویی، معیشت مددجویان و هم‌چنین صرف پروژه‌های عمرانی ازجمله مساجد خانه‌های عالم، غسالخانه، حسینیه و ... شده است.

وی در ادامه از جمع‌آوری چهار میلیارد و 200 میلیون تومان زکات فطره طی سال جاری خبر داد و گفت: هم‌چنین امسال 325 میلیون تومان کفارات در استان جمع‌آوری‌شده است.

شایسته ذکر است؛ در همایش سراسری زکات که با حضور آیت‌الله تقوی، نماینده ولی‌فقیه و رئیس شورای عالی زکات و رئیس کمیته امداد برگزار شد از مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به دلیل کسب رتبه برتر زکات کشور تجلیل شد.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۶۰۶
(یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۲۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید