جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۸
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۷۹۴۸
گزارشگر : ۸۲
با حضور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد انجام شد؛

تفاهم‌نامه کمیته امداد و بسیج سازندگی برای ایجاد ۲۹۰۰ فرصت شغلی ویژه مددجویان کرمانی

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۸:۱۸

کمیته امداد و سازمان بسیج سازندگی باهدف ایجاد ۲۹۰۰ فرصت شغلی برای محرومان و مددجویان استان کرمان، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در سفر حجت‌الله عبدالملکی به استان کرمان، تفاهم‌نامه ایجاد ۲۹۰۰ فرصت اشتغال برای محرومان و خانواده‌های تحت حمایت، میان کمیته امداد و سازمان بسیج سازندگی به امضا رسید.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در این مراسم بابیان اینکه برای جهش و پیشرفت کشور نیازمند الگوی پیشرفت ایرانی-اسلامی هستیم، گفت: اقتصاد مقاومتی دو رکن اصلی دارد که رکن اول آن «فرهنگ جهادی» و رکن دوم «تولید ملی» است که با تجمیع این دو اصل، خودکفایی نیز محقق خواهد شد.
عبدالملکی راه‌حل رفع همه مشکلات را تولید ملی دانست و افزود: مهم‌ترین عامل برای تقویت تولید ملی، کارآفرینی است و همه ابزار لازم برای کارآفرینی در کشور از تقاضا و بازار گرفته تا نیروی کار، شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر پیش‌نیازها، فراهم است.
وی خاطرنشان کرد: کارآفرینی برای محرومان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که اگر به تولید و خلق ثروت برسد، کمک بزرگی به اقتصاد خانواده‌ها و به‌تبع آن باری از دوش اقتصاد کشور برداشته می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد بابیان اینکه تاکنون ۷۰۰ هزار خانواده از مددجویان کمیته امداد به خودکفایی رسیده‌اند، گفت: با خودکفایی این تعداد خانوار سالانه سه هزار میلیارد تومان از منابع کشور که در قالب مستمری پرداخت می‌شد، آزادشده است.
وی با تأکید بر لزوم هم‌افزایی و به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها به‌منظور ایجاد اشتغال برای محرومان ادامه داد: سال گذشته ۴۷۰۰ میلیارد تومان منابع قرض‌الحسنه در اختیار کمیته امداد قرار گرفت که نیم درصد منابع تسهیلاتی کشور است، بااین‌حال طبق آمار وزارت کار، بیش از ۳۰ درصد اشتغال کشور توسط کمیته امداد ایجادشده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: ۱۴ گروه را به‌عنوان همکار ازجمله خیرین، جهادگران کارآفرین و...برای کارآفرینی انتخاب کردیم و استان کرمان یکی از شش استان پایلوت کشور برای ایجاد و راه‌اندازی طرح‌های اشتغال است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۶۵
(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۸:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید