جزییات خبر

یکشنبه / ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۶
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۸۰۳۶
گزارشگر : ۸۲
در شش‌ماهه نخست امسال محقق شد؛

اشتغال ۲۰۰ مددجوی کرمانی از طریق تعامل با کارفرما/ ارائه بسته‌های تشویقی ویژه به کارفرمایان توسط کمیته امداد

(یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۶

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از ارائه بسته‌های تشویقی ویژه به کار فریان توسط این نهاد در صورت به‌کارگیری فرزندان مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: ۲۰۵ مددجوی کرمانی طی شش‌ماهه نخست امسال از طریق تعامل با کارفرما مشغول به کار شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ۱۸۹۴ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: این آموزش‌ها شامل آموزش‌های مهارتی، مقدماتی و پایدارسازی بوده است.
وی در ادامه بابیان اینکه این نهاد در جهت اشتغال و به‌کارگیری مددجویان، بسته‌های تشویقی برای مراکز کاریابی و کارفرمایان در نظر گرفته است، افزود: کارفرمایانی که فرزندان مددجویان تحت حمایت را به کار بگیرند می‌توانند از مزایای این بسته‌های تشویقی که شامل پرداخت سهم بیمه حق کارفرما و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه است بهره‌مند شوند.
صادقی ادامه داد: بر این اساس کارفرمایان با به‌کارگیری هریک از فرزندان مددجویان مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت و اگر ۴۰ نفر از فرزندان مددجویان را به کار بگیرند مبلغ دو میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به آن‌ها پرداخت می‌شود.
وی بیان کرد: کارفرمایان در مناطق برخوردار می‌توانند با به‌کارگیری فرزندان مددجویان این نهاد یا از تسهیلات ذکرشده است استفاده کنند و یا اینکه به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما توسط این نهاد بهره‌مند شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان افزود: در مناطق محروم با ضریب محرومیت ۶ و ۷ علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو، به مدت سه سال نیز حق بیمه سهم کارفرما توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود و همچنین در مناطق محروم با ضریب محرومیت ۸ و ۹ نیز علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، حق بیمه سهم کارفرما به مدت چهار سال توسط این نهاد پرداخت می‌شود.
وی بابیان اینکه در صورت نیاز کارفرمایان به نیروی متخصص، این نهاد آمادگی آموزش فنی و حرفه‌ای به مددجویان را دارد، گفت: این کار باهدف حمایت از کارفرمایان و به‌کارگیری و اشتغال مددجویان انجام می‌شود.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۲۱۳
(یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید